KARPEN PLUS logo

O společnosti Karpen PLUS

Firma KARPEN PLUS

Vyrábíme dřevěné příhradové konstrukce

KARPEN PLUS logo Firma KARPEN PLUS s.r.o. nabízí střechy z dřevěných příhradových vazníků na klíč, realizace nástaveb z dřevěných stěnových panelů a vazníků, výstavba jízdáren a celodřevěných hal. Betonářské bednění – ramenáty – na míru pro mostní konstrukce. Konzultace a spolupráce s projektanty ve fázi zpracování stavební dokumentace – nejvýhodnější řešení střechy pomocí moderních sbíjených vazníků. Vazníky jsme pod značkou KARPEN PLUS začali vyrábět v původní výrobně vazníků v Útěchově u Brna, která nám brzy přestala vyhovovat svou kapacitou a dostupností. Hledali jsme výrobní areál s potenciálem velkého růstu. Přestěhovali jsme se do našeho areálu v Hrušovanech nad Jevišovkou. Nyní máme prostor pro malé i velké zakázky a navyšujeme výrobní kapacitu pro lepší flexibilitu v dodávkách vazníků. Vyberte si na základě našich REFERENCÍ
let
zkušeností
+ 0

Náš pracovní tým navrhuje vazníky již 20 let.

realizovaných
konstrukcí
0 +

Náš tým již realizoval více jak 3800 střešních konstrukcí.

kusů vyrobených
vazníků
+ 0 k

Sestavili jsme přes 160 000 ks jednotlivých vazníků a ramenátů.

Máte zájem o nabídku příhradové konstrukce

Historie Společnosti

Něco málo z naší historie

2023
2021
2018
2014
2013

Máme již přes 160 000 ks vyrobených vazníků

Naše práce mluví za nás. Máme za sebou již přes 160000+ kusů vyrobených vazníků. Tímto děkujeme našim klientům za jejich loajalitu a také našemu týmu za jejich veškeré pracovní úsilí.

Rozšíření výrobního programu

Naše mnohaleté zkušenosti jsme využili k rozšíření našeho výrobního programu. Od roku 2021 provozujeme CNC obráběcí centrum. Nově dodáváme frézované obloukové ramenáty opracované přesně podle potřebné křivky.

Stěhování do našeho areálu

Hledali jsme výrobní areál s potenciálem velkého růstu. Přestěhovali jsme se do našeho areálu v Hrušovanech nad Jevišovkou. Nyní máme prostor pro malé i velké zakázky a navyšujeme výrobní kapacitu pro lepší flexibilitu v dodávkách vazníků

Projektujeme a realizujeme

Vyrábíme a montujeme příhradové konstrukce. Stavíme první střechy a dřevostavby. Náš pracovní tým se neustále rozrůstá.

Založení firmy KARPEN PLUS

Začátky působení firmy KARPEN PLUS započali v roce 2013. Záměr byl od počátku jasný, výroba a montáž příhradových konstrukcí, střešních vazníků a dřevostaveb.

Kvality společnosti KARPEN

Proč vybrat KARPEN PLUS?

ikona ozubených kol

Moderní technologie

K projektování konstrukcí využíváme sofistikovaný program PAMIR specializovaný na příhradové vazníky. Každou střechu řešíme ve 3D modelu. Prutové konstrukce navrhujeme pomocí DLUBAL RSTAB.

ikona mostového zvedáku

Jedinečné použití

Mnohdy jsou příhradové vazníky jedinou alternativou složitého a ocelí vyztuženého klasického krovu. Posunujeme hranice, kombinujeme a optimalizujeme konstrukci s cílem dosáhnout efektivního výsledku.

ikona dvou podávajících se rukou

Kvalitní spolupráce

Dlouhodobě spolupracujeme s Mendelovou univerzitou v Brně. Připravujeme inspirativní projekty. Spolupracujeme s projektanty na velkých i malých stavbách.

Spolupráce s nejlepšími

O našich kvalitách ve výrobě lisovaných příhradových vazníků a ramenátů svědčí i spolupráce s největšími stavebními firmami nejen u nás ale i na evropském trhu.

logo firmy peri
logo firmy strabag
logo firmy firesta
logo firmy reko

Strojní vybavení

Moderní a vyzkoušená technologie

Příhradové vazníky není možné vyrábět bez hydraulického lisu. Používají se tři základní typy lisů. My využíváme prodlouženou výrobní linku pro větší kapacitu a flexibilitu. Spolu s poloautomatickou zkracovací čtyřosou pilou tvoří srdce naší výroby. Pro manipulaci s vazníky a materiálem je nejvhodnější boční vysokozdvižný vozík. Naši zaměstnanci také využívají další vybavení, které jim pomáhá k dobře odvedené práci a umožňuje jim vyrábět kvalitní vazníky s krátkými dodacími lhůtami.

složené dřevo na dřevostavbu
návrh dřevěné střechy karpen plus

Software + patenty

Moderní programové vybavení

Příhradové vazníky se styčníkovými deskami se rozšířily až poté, co bylo možné naprogramovat výpočet únosnosti a zautomatizovat návrh. Nejnovějším softwarem je PAMIR od společnosti MiTek. Umožňuje efektivní návrh konstrukce střechy a posouzení každého prvku a každé styčníkové desky každého vazníku v konstrukci. Dále využíváme pro posouzení doplňkových konstrukcí Dlubal RSTAB. Kreslíme v nejnovějším AutoCADu.

Certifikáty a dokumenty

Rozvíjíme se a optimalizujeme naše postupy

KARPEN PLUS zavedlo a udržuje celou řadu certifikací. Níže naleznete přehled našich Certifikátů a dalších důležitých dokumentů společnosti KARPEN PLUS – výrobce příhradových konstrukcí. Certifikace informuje zákazníky, konkurenci, dodavatele a investory, že ve společnosti jsou používáné metody a postupy, které jsou uznávané za nejlepší v daném odvětví.

výpis ratingu českých ekonomických subjektů firmy karpen plus s.r.o.
Rating českých ekonomických subjektů CESR pro nás určil nejvyšší hodnocení A+
Osvědčení o shodě řízení výroby (dříve ES certifikát) firmy Karpen Plus s.r.o.
Osvědčení o shodě řízení výroby (dříve ES certifikát)
Protokol o inspekci firmy KARPEN PLUS s.r.o.
Protokol o inspekci
Prohlášení o vlastnostech firmy KARPEN PLUS s.r.o.
Prohlášení o vlastnostech
Pojistná smlouva společnosti KARPEN PLUS s.r.o.
Pojistná smlouva

Realizujeme projekty podpořené z fondů EU

NOSNÝ HYBRIDNÍ PANEL SKELETWOOD

Projekt NOSNÝ HYBRIDNÍ PANEL SKELETWOOD PRO ZÁKLADNÍ TYPY POUŽITÍ PRO SVISLÉ I VODOROVNÉ STAVEBNÍ KONSTRUKCE
Projekt nosný hybridní panel SKELETWOOD pro základní typy použití pro svislé i vodorovné stavební konstrukce

Máte zájem o služby KARPEN PLUS ?

Zajímá Vás cena Vašeho projektu?

Vytvoření cenové nabídky připravujeme ZDARMA a nabídnutá konstrukce prochází kontrolou proveditelnosti.

KARPEN PLUS logo

Nebo nám zavolejte. Po předchozí domluvě se můžeme také osobně sejít v naší kanceláři v Brně. Dodáváme celoročně do 2 až 3 týdnu od potvrzení rozměru konstrukce.