KARPEN PLUS logo

Mostní ramenáty

Bednění mostů

Bednění pro mostní konstrukce

KARPEN PLUS logoFirma KARPEN PLUS s.r.o. nabízí ramenáty pro bednění mostů a betonových konstrukcí. Nosníkům, které dávají tvar bednění se říká ramenáty. Mají tvar, který vyplní prostor mezi podkladní podpůrnou skruží a bednící překližkou. přenáší zatížení od čerstvé betonové směsi do dočasné podpůrné konstrukce a dávají požadovaný tvar bednění. Po vytvrdnutí betonu se provede odbednění a demontáž dočasných konstrukcí včetně ramenátů. Dřevěné ramenáty se využívají tam, kde systémové bednící prvky nevyhovují svým tvarem. Pro mnoho unikátních tvarů betonových konstrukcí jsou jedinou ekonomickou variantou. Lze je využít i pro dočasné podepření cihlové klenby při stavbě klenutého sklepa.
Bednění pro mostní konstrukce

CO UMÍME A JAKÉ JSOU VÝHODY

Bednění pro mostní konstrukce

Vyplníme prostor mezi skruží a bedněním

Neomezená variabilita tvarů

Neomezená variabilita tvarů včetně možnosti kombinace se systémovým bedněním.
Každá soustava nosníků se dimenzuje na konkrétní zatížení, výhodou je nižší pracnost a výrazně nižší nároky na kvalifikované pracovní síly u montáže. Další výhodou je vysoká produktivita práce při výrobě i na staveništi, geometrická přesnost a únosnost je garantována výpočtem. Na staveniště lze dodávat prefabrikované díly bednění, které se připraví ve výrobě – bednění tunelů a bloků.

Častá osová vzdálenost dřevěných ramenátů pro mostní konstrukce cca 0,4m. umožní použití bednících překližek bez viditelných deformací. Ramenáty také umožnují pracovat ve více cyklech. Systémové bednění renomovaných firem v kooperaci s vazníkem GANG-NAIL vytváří u liniových staveb nezanedbatelný efekt.

S čím Vám pomůžeme

Technické parametry

Jsme specialisté na Obloukové ramenáty

Průběh a postup zakázky

Jak postupujeme v případě zakázky?

bubble-speech

1.Pošlete nám poptávku

V podkladech by měla být naznačena skruž, je potřebné vědět uložení vazníků. Rozteč vazníků na osu lze určit podle záklopu. (u formátu desky 2500mm doporučujeme 417mm na osu)
Následně vypracujeme kalkulaci.
1
bubble-speech
magnifying-glass

2.Vyberte si svého dodavatele

Příhradové vazníky jsou nosná konstrukce, která musí splňovat normou stanovené odborné požadavky. Základem jsou zkušení zaměstnanci, certifikovaná výroba a reference. Nerozhoduje pouze cena. Důležitá je kvalita, termín dodání a dobrá komunikace. Pojďte k nám, pomůžeme Vám se stavbou.
2
magnifying-glass
documents

3.Objednávka

Před objednáním je vhodné se informovat na teoretický termín dodání. Rádi vysvětlíme i další podrobnosti, které jsou pro Vás důležité. Ideální je objednávka po telefonu potvrzená emailem.
3
documents
ruler

4.Schůzka na stavbě

Je potřebná pouze u složitých případů kde není výkresová dokumentace kompletní.
4
ruler
ikona mostového zvedáku

5.Výroba vazníků

Po zpracování výrobní dokumentace následuje nařezání prvků, sestavení formy a lisování. Pokud si to tvar vazníků vyžaduje je další opracování na CNC stroji s délkou 6,5m pro vytvoření křivek a ideálních oblouků.
5
ikona mostového zvedáku
crane

6.Doprava vazníků

Vazníky Vám dovezeme na roztahovacím návěsu s otáčecí zadní nápravou. Za kabinou je k dispozici hydraulická ruka s dosahem 22m a navijákem.
6
crane
ikona dvou podávajících se rukou

7.Předání zakázky, fakturace, předání statického výpočtu a certifikátů

Potvrzením předávacího protokolu končí výrobní část naší práce. Následuje vystavení fakturace a zaplacení díla dle dohody. Elektronickou formou jsou poslány potřebné dokumenty jako jsou prohlášení o vlastnostech, osvědčení o shodě řízení výroby a statický výpočet vazníku.
7
ikona dvou podávajících se rukou

Přehled služeb

V čem jsme nejlepší

nabízíme široké spektrum služeb, které pokrývají veškeré práce s příhradovými konstrukcemi. Specializujeme se na dřevěné příhradové konstrukce pro nejrůznější typy staveb. Využíváme při práci nejmodernější stroje a manipulační techniku, aplikujeme efektivní a osvědčené technologické postupy.

Reference KARPEN PLUS

Postaráme se o váš projekt

Prohlédněte si naše reference. Provádíme kompletní realizace, stavíme příhradové vazníkové střechy na klíč, dřevěné nástavby, dřevostavby, mostní ramenáty a další stavební prvky.

Zajímá Vás cena Vašeho projektu?

Zajímá Vás cena Vašeho projektu?

Vytvoření cenové nabídky připravujeme ZDARMA a nabídnutá konstrukce prochází kontrolou proveditelnosti.

KARPEN PLUS logo

Nebo nám zavolejte. Po předchozí domluvě se můžeme také osobně sejít v naší kanceláři v Brně. Dodáváme celoročně do 2 až 3 týdnu od potvrzení rozměru konstrukce.