KARPEN PLUS logo

Příhradové vazníky - GANG-NAIL

Vazníkové střechy

Výroba příhradových vazníků

KARPEN PLUS logoMáme mnohaleté zkušenosti v oboru výroby střešních příhradových vazníků. Firma KARPEN PLUS s.r.o. nabízí střechy z dřevěných příhradových vazníků včetně dopravy a montáže vlastním montážním týmem. Nabízíme také konzultace projektů ve fázi zpracování stavební dokumentace – vznikne tak nejvýhodnější řešení střechy pomocí efektivních lisovaných příhradových vazníků GANG NAIL.
Zařídíme kompletní nosnou konstrukci střechy domu. Navrhneme, slisujeme a namontujeme příhradové vazníky.

Výroba příhradových vazníků

Příhradové lisované vazníky se styčníkovou deskou - jejich využití

Výroba příhradových vazníků

Realizační možnosti

Variabilita tvaru vazníků

Pro mnoho střech jsou příhradové vazníky GANG NAIL jedinou alternativou složitého a ocelí vyztuženého klasického krovu. V mnoha případech příhradovým lisovaným vazníkům stačí pouze obvodové nosné stěny zakončené železobetonovým věncem. Vnitřní stěny pak pomohou navrhnout střechu levněji. Nechte si u nás zpracovat cenovou nabídku.
Tvar vazníků je velmi variabilní. Některé parametry mohou ovlivnit cenu, jiné maji vliv na únosnost. Míra realizovatelnosti konstrukce je velmi vysoká. Při problémech s únosností je vhodná optimalizace tvaru vazníku, kterou je možné dosáhnout požadovaných vlastností. Únosnost každého vazníku je před výrobou ověřena výpočtem. Každý dřevěný prvek vazníku a každá styčníková deska je podrobena výpočtovým posouzením dle normy.

Běžný tvar vazníků?

Každá stavba je velice individuální

Podrobněji se zabýváme optimalizaci tvaru a parametrů střešní konstrukce v článcích na našem blogu.

Výroba střech z dřevěných příhradových vazníků na klíč

Průběh a postup zakázky

Jak postupujeme v případě zakázky?

bubble-speech

1.Pošlete nám poptávku

Půdorys stěn, sklon a přesah a tvar střechy jsou nejdůležitější informace k vytvoření nabídky. Pro montáž a dopravu potřebujeme znát i místo stavby. Pro přesnější návrh je také vhodné zaslat informaci o zvolené krytině. Ideální je tedy projekt pro stavební povolení, případně jiný stupeň projektové dokumentace.
Vypracujeme kalkulace s návrhem tvaru vazníku. Nemůžete se dočkat ceny? Připomeňte se, prosím! Vaši poptávku posuneme v pořadníku nahoru.
1
bubble-speech
magnifying-glass

2.Vyberte si svého dodavatele

Příhradové vazníky jsou nosná konstrukce, která musí splňovat normou stanovené odborné požadavky. Základem jsou zkušení zaměstnanci, certifikovaná výroba a reference. Nerozhoduje pouze cena. Důležitá je kvalita, termín dodání a dobrá komunikace. Pojďte k nám, pomůžeme Vám se stavbou.
2
magnifying-glass
documents

3.Objednávka

Před objednáním je vhodné se informovat na teoretický termín dodání. Rádi vysvětlíme i další podrobnosti, které jsou pro Vás důležité. Ideální je objednávka po telefonu potvrzená emailem. Následuje naplánování termínu schůzky na stavbě.
3
documents
ruler

4.Schůzka na stavbě

Přijedeme, zaměříme, domluvíme se. Tak by se ve zkratce dala popsat tato fáze. Zaměřením stavby laserovým dálkoměrem zjistíme skutečné rozměry stavby a porovnáme s původním návrhem. Ověříme si nosný systém budovy - nosné stěny s ŽB věncem, případně jiné nosné prvky. Doplníme si a odsouhlasíme informace o zatížení a celkovém řešení střechy. Obhlédneme příjezdovou komunikaci a prostor pro jeřáb. Následuje návrh vazníků dle všech požadavků.
4
ruler
ikona mostového zvedáku

5.Výroba vazníků

Po zpracování výrobní dokumentace, kde jsou zpracované a označené všechny prvky každého typu vazníku z Vaší střechy, následuje příprava v naší dílně. Na počítačem řízené pile je zakázka nařezána dle pořezového schématu a obvykle následuje impregnace dřeva (lze vynechat). Následuje sestavení vazníků z jednotlivých označených přířezů do formy. Každý styčník se opatří správným typem a velikostí styčníkové desky a použitím hydraulického lisu je plech zalisován.
5
ikona mostového zvedáku
crane

6.Doprava vazníků, montáž vazníků na stavbě

Vazníky vám dovezeme na stavbu naším nákladním automobilem s HR rukou. Montážní parta provede přípravné práce a rozměření stavby. Příhradové vazníky uložíme a zakotvíme do předem daných pozic dle montážního výkresu. Doplníme ztužení jak podélné, tak i příčné. Po kontrole konstrukce následuje předání hotového díla.
6
crane
ikona dvou podávajících se rukou

7.Předání zakázky, fakturace, předání statického výpočtu a certifikátů

Potvrzením předávacího protokolu končí montážní a výrobní část naší práce. Následuje vystavení fakturace a zaplacení díla dle dohody. Ke kolaudaci potřebné dokumenty jako jsou prohlášení o vlastnostech, osvědčení o shodě řízení výroby a statický výpočet základního vazníku předáváme nakonec.
7
ikona dvou podávajících se rukou

Většina práce je na nás, náš sehraný tým se Vám bude věnovat

Přehled služeb

V čem jsme nejlepší

Nabízíme široké spektrum služeb, které pokrývají veškeré práce s příhradovými konstrukcemi. Specializujeme se na dřevěné příhradové konstrukce pro nejrůznější typy staveb. Využíváme při práci nejmodernější stroje a manipulační techniku, aplikujeme efektivní a osvědčené technologické postupy.

Reference KARPEN PLUS

Postaráme se o váš projekt

Prohlédněte si naše reference. Provádíme kompletní realizace, stavíme příhradové vazníkové střechy na klíč, dřevěné nástavby, dřevostavby, mostní ramenáty a další stavební prvky.

Zajímá Vás cena Vašeho projektu?

Zajímá Vás cena Vašeho projektu?

Vytvoření cenové nabídky připravujeme ZDARMA a nabídnutá konstrukce prochází kontrolou proveditelnosti.

KARPEN PLUS logo

Nebo nám zavolejte. Po předchozí domluvě se můžeme také osobně sejít v naší kanceláři v Brně. Dodáváme celoročně do 2 až 3 týdnu od potvrzení rozměru konstrukce.